cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
logo cestovni-ruch.cz

 Databáze dodavatelů
 Reality v CR
 Hotelnictví
 Cestovní kanceláře
 Pohostinství
 Lázeňství
 Hoteloví podvodníci
 Informační zdroje
 Zákony a vyhlášky
 Evropská unie
 Letecká doprava
 Výstavy a veletrhy
 Vzdělávání
 Statistika
 Kategorizace
 Diskuzní fóra
 Reklama a kontakt
 
RSS 2.0.
Partneři serveru:
COT Business
Agentura CzechTourism

SUPERVISION


·03.10.2011 | KLIMA

Poslat emailem Poslat e-mailem  Komentovat
Příspěvek od KLIMA z 03.10.2011

SUPERVISION
Před nějakým časem jsem se ptal bývalého rektora jedné hotelové školy, proč se na českých hotelových školách učí všechny ty archaické nebo prakticky nepoužitelné předměty a přitom jedna ze základních znalostí managementu jako je supervision, se neučí.
Odpověděl mi, že je to prostě proto, že supervision připadá studentům jako něco deklasujícího. Prostě každý chce jen doklad o odborném vzdělání, nějaký titul, a chce hned být manager, případně vedoucí, ale nechce být dohlížitel, dozorce, kontrolor či inspektor.

V mých materiálech se s termínem „supervisor“ budete setkávat relativně často, protože dobrý supervision je první podmínkou úspěšného managementu.
Já jsem totiž přesvědčen, že úspěch každého pozdějšího odborníka je v managementu, neboli v řízení, ale každý by nejdříve měl získat zkušenosti v podřízeneckém postavení, pod dohledem zkušeného supervisora.

Dnes není žádným tajemstvím, že jen velmi malé procento absolventů našich odborných či hotelových škol přijímaných do těchto škol jen na základě zaplacení školného, má dovednosti a zkušenosti, které by získal praxí, a o zkušenostech supervisora, nebo manažera, ani nemluvě.
Management jak známo se může vyučovat, ale nedá se naučit. Either you have it, or you don’t!
Proto jedním ze seminářů, připravovaných nově vzniklou Asociaci Konzultantů Pohostinství ČR, bude seminář “Supervision a Managemet”, určený jak absolventům odborných škol, tak i odborníkům z praxe.

MICHAEL KLIMA CEC, CCE,
Certifikovaný Executive Chef, Certifikovaný odborný lektor a konzultant v průmyslu pohostinství a cestovního ruchu, Emeritní Professor Triton College, Illinois, USA, člen mezinárodního svazu konzultantů FCSI, člen Syndikátu novinářů ČR, Freelance Writer, čestný člen AKC ČR od 1989, nositel zlaté medaile Magdaleny Dobromily Rettigové, a zlaté medaile Sv. Vavřince, nositel titulu Rytíř české kuchyně, a zakladatel Svazu konzultantů ČR.
e-mail: klima_akp-cr.cz; www.hostovka.cz, www.steakgrill.cz
Nenaslouchejte podvodníkům a šarlatánům, učte se od odborníků!© 1999-2018 Hotel Fontána, s.r.o. - Ubytování Svitavy.
Kontaktní e-mail info@cestovni-ruch.cz. Informace a pravidla Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno vyjma odborných prací pro školní či vědecké účely v případě, že budou respektována pravidla citace a uvedení zdroje.