cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
logo cestovni-ruch.cz

 Databáze dodavatelů
 Reality v CR
 Hotelnictví
 Cestovní kanceláře
 Pohostinství
 Lázeňství
 Hoteloví podvodníci
 Informační zdroje
 Zákony a vyhlášky
 Evropská unie
 Letecká doprava
 Výstavy a veletrhy
 Vzdělávání
 Statistika
 Kategorizace
 Diskuzní fóra
 Reklama a kontakt
 
RSS 2.0.
Partneři serveru:
COT Business
Agentura CzechTourism

11


·28.11.2007 | Vít Pechanec

Poslat emailem Poslat e-mailem  Komentovat
Příspěvek od Vít Pechanec z 28.11.2007

Tisková zpráva

Špičkoví odborníci jednali v Praze o evropském turizmu

V Praze koncem minulého týdne skončilo podzimního zasedání European Cities Marketing, mezinárodní organizace se zaměřením na cestovní ruch.

Ve druhém listopadovém týdnu přijelo do Prahy rokovat 160 předních odborníků na cestovní ruch a kongresový turizmus ze 68 zemí Evropy.
Konference byla zaměřena na šest hlavních témat: financování činnosti, systémy řízení kvality, potřeby klientů, výhody a nevýhody zpoplatňování turistických služeb, oblast technického vývoje a jak budovat značku měst.
Diskutující se shodli na tom, že přestože každé město má svoji specifiku, problémy v rámci turistického a kongresového ruchu jsou prakticky všude stejné. Pro města je tedy velmi potřebné a důležité učit se zvládat problémy společně, navzájem si pomáhat a nacházet další formy spolupráce, přestože na první pohled by se mohlo zdát, že si vlastně konkurují. Při bližším pohledu je však jasné, že vlastně všechna města pracují se stejným klientem – turistou, který se pohybuje napříč Evropou a kterému je třeba neustále zlepšovat úroveň služeb, kvalitou i kvantitou.
Současný klient je totiž na vysoké úrovni, ví kde informace hledat, umí s nimi pracovat a tím, že individuálně cestuje prakticky po celém světě, velmi dobře dokáže rozpoznat, kde se o něj dobře starají, kde mu servis vyhovuje nejvíce, a tam se pak rád vrací. Klient také, kromě komplexních informací, oceňuje i poskytnutí rady, určitého doporučení, pomocí kterého si následně dokáže vybrat to, co právě jemu z celkové nabídky vyhovuje nejvíce.

Špičkoví odborníci zejména ocenili práci a úspěchy Prahy v této oblasti cestovního ruchu . Naše hlavní město se, podle nich, směle řadí na roveň nejpřednějších měst Evropy jako například Paříže nebo Vídně. Dostupnost informací a komplexnost poskytovaných služeb v ní znamenal obrovský rozvoj městského turismu. V rámci Evropy je počet průměrných 3 přenocování v našem hlavním městě velkým úspěchem a začleňuje jej mezi absolutní špičku. Jen pro zajímavost uvádíme, že v jiných evropských městech jsou to jen 1 až 2 průměrné noclehy.
Dalším benefitem Prahy je, že až 30% jejích návštěvníků se do ní opět vrací. A to je v Evropě skutečně vysoké procento. Ukazuje se, že zkušenost s pobytem a spokojenost se službami jim poskytnutými, následně sdělují i svým známým. To se pak kladně odráží ve stále stoupajícím počtu přijíždějících turistů. V Praze se meziročně jedná o téměř 7% růst.

Vzhledem k tomu, že „městský cestovní ruch“, je nejdynamičtěji se rozvíjejícím segmentem evropského cestovního ruchu, je třeba věnovat jeho rozvoji maximální pozornost. Pražská informační služba tak činí již 50 let a výsledky posledních let přinášejí Praze v evropském kontextu stále výraznější úspěchy.

Podzimní konference ECM (European Cities Marketing) proběhla v Kongresovém centru Praha a v hotelu Holiday Inn na Pankráci, ve dnech 7. – 10.11.2007, pod organizačním zajištěním Pražské informační služby.


V Praze 12.11. 2007
________________________________________________________________________________

European Cities Marketing (dále jen ECM) vzniklo 1.1.2007 sloučením dvou, již dříve existujících evropských organizací, Europien Cities Turism, zaměřenou na služby rekreantům a European Federation of Conference Towns, zaměřenou na kongresovou turistiku a dnes již sdružuje více než 140 evropských měst ze 30 zemí.

© 1999-2018 Hotel Fontána, s.r.o. - Ubytování Svitavy.
Kontaktní e-mail info@cestovni-ruch.cz. Informace a pravidla Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno vyjma odborných prací pro školní či vědecké účely v případě, že budou respektována pravidla citace a uvedení zdroje.