cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
logo cestovni-ruch.cz

 Databáze dodavatelů
 Reality v CR
 Hotelnictví
 Cestovní kanceláře
 Pohostinství
 Lázeňství
 Hoteloví podvodníci
 Informační zdroje
 Zákony a vyhlášky
 Evropská unie
 Letecká doprava
 Výstavy a veletrhy
 Vzdělávání
 Statistika
 Kategorizace
 Diskuzní fóra
 Reklama a kontakt
 
RSS 2.0.
Partneři serveru:
COT Business
Agentura CzechTourism

10


·25.10.2004 | Vít Pechanec
·25.09.2004 | Vít Pechanec | Zobrazit Zobrazit Poslat emailem Poslat

Poslat emailem Poslat e-mailem  Komentovat
Příspěvek od Vít Pechanec z 25.10.2004

zdroj: www.mmr.cz

Závěry konference Partnerství veřejného a soukromého sektoru (PPP) pro certifikaci trvale udržitelných aktivit v cestovním ruchu

21.10.2004

V Mariánských Lázních včera skončila mezinárodní konference Partnerství veřejného a soukromého sektoru pro certifikaci cestovního ruchu (WTO), jíž se zúčastnilo více než 100 účastníků celkem z 23 států Evropy a pěti zemí mimoevropských. Dle vyjádření pana Luigi Cabraniho, hlavního představitele Regionální komise pro Evropu WTO, se tato konference stala symbolem odpovědného přístupu k rozvoji cestovního ruchu. MMR v průběhu konference potvrdilo zájem České republiky kandidovat na pozici hostitelské země 17. zasedání Valného shromáždění WTO v roce 2007.

Konference byla organizována Světovou organizací cestovního ruchu WTO (World Tourism Organisation) a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, záštitu nad ní převzalo Ministerstvo životního prostředí ČR, odborným partnerem konference byl ECEAT CZ – Evropské centrum pro ekoagroturistiku.

Jednalo se o třetí z cyklu regionálních konferencí pořádaných WTO a poskytujících prostor pro diskuse nad specifickými regionálními aspekty certifikací ekologicky šetrných služeb cestovního ruchu a nad možnostmi koordinace jednotlivých certifikačních systémů v regionu.

V této souvislosti je nutné rozlišovat mezi certifikací ekologicky šetrných služeb cestovního ruchu, která byla tématem této konference (v České republice dosud neprobíhá, Ministerstvem životního prostředí ve spolupráci s MMR je však již připravován certifikační systém pro udělování ekoznačky v oblasti cestovního ruchu, a to v rámci Národního programu udržitelnosti cestovního ruchu), a certifikací kvality služeb v této oblasti. Do budoucna by se oba certifikační systémy měly doplňovat, přičemž certifikace ekologicky šetrných služeb cestovního ruchu by měla být chápána jako nadstavba certifikace kvality služeb v této oblasti.

V návaznosti na závěry této konference bude připravovaný projekt Ministerstva životního prostředí ve spolupráci s MMR - Národní program udržitelnosti cestovního ruchu - prezentován na 1. zasedání Meziresortní koordinační komise pro cestovní ruch, které se uskuteční dne 3. listopadu 2004 na MMR.

Konference se zúčastnilo více než 100 účastníků celkem z 23 evropských států a 5 států mimoevropských; přibližně 40 % tvořili účastníci z České republiky.

Účastníky konference byli zástupci veřejné i soukromé sféry, nevládních organizací i akademických institucí, konference tedy přispěla k rozvoji partnerství veřejného a soukromého sektoru – PPP (v zájmu udržitelného rozvoje cestovního ruchu, tzn. rozvoje v souladu se zásadami ochrany životního prostředí).

Vzhledem k tomu, že na evropském kontinentu je udělováno kolem 80 % všech ekologických označení určených pro služby cestovního ruchu a jejich poskytovatele, bylo během konference prezentováno mnoho zajímavých projektů a proběhla živá diskuse na fóru i v pracovních skupinách.

Podpora udržitelného rozvoje je jednou z hlavních priorit MMR v oblasti cestovního ruchu, což je zohledněno i v Koncepci státní politiky cestovního ruchu, kterou MMR naplňuje. V této souvislosti jsme hrdí na fakt, že WTO vybrala právě ČR jako vhodnou pořadatelskou zemi této konference.

Dle vyjádření pana Cabriniho, hlavního představitele Regionální komise pro Evropu WTO, se stala tato konference symbolem odpovědného přístupu k rozvoji cestovního ruchu, jak ze strany organizátorů, tak ze strany účastníků.

V průběhu konference potvrdilo MMR zájem ČR kandidovat na hostitelskou zemi 17. zasedání Valného shromáždění WTO v roce 2007.František Tlapák, mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj

© 1999-2018 Hotel Fontána, s.r.o. - Ubytování Svitavy.
Kontaktní e-mail info@cestovni-ruch.cz. Informace a pravidla Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno vyjma odborných prací pro školní či vědecké účely v případě, že budou respektována pravidla citace a uvedení zdroje.