cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
logo cestovni-ruch.cz

 Databáze dodavatelů
 Reality v CR
 Hotelnictví
 Cestovní kanceláře
 Pohostinství
 Lázeňství
 Hoteloví podvodníci
 Informační zdroje
 Zákony a vyhlášky
 Evropská unie
 Letecká doprava
 Výstavy a veletrhy
 Vzdělávání
 Statistika
 Kategorizace
 Diskuzní fóra
 Reklama a kontakt
 
RSS 2.0.
Partneři serveru:
COT Business
Agentura CzechTourism

10


·06.10.2004 | Marie Klírová | Zobrazit Zobrazit Poslat emailem Poslat
·05.10.2004 | Marie Klírová
·23.09.2004 | Vít Pechanec | Zobrazit Zobrazit Poslat emailem Poslat

Poslat emailem Poslat e-mailem  Komentovat
Příspěvek od Marie Klírová z 05.10.2004

O budoucnosti českého lázeňství v podmínkách Evropské unie se bude jednat 7. a 8. října na konferenci lázeňství v Karlových Varech

Lázeňství a finance – tak zní téma letošní konference a salonu lázeňství, které se budou konat ve dnech 7. a 8. října v Karlových Varech. Obě akce pořádají Sdružení lázeňských míst ČR, město Karlovy Vary a lázeňský hotel Imperial Karlovy Vary a. s. ve spolupráci s CzechTourismem a Odborovým svazem zdravotnictví a sociální péče ČR pod záštitou ministra financí Bohuslava Sobotky, ministryně zdravotnictví Milady Emmerové a ministra pro místní rozvoj Jiřího Paroubka.
Na salonu lázeňství se celkově již pojedenácté veřejnosti představí tuzemské lázně a lázeňská místa. Na Vřídelní kolonádě se budou moci lidé podrobně seznámit s nabídkou léčebných i rekondičních programů českých i moravských lázní, s jejich specializací na jednotlivé diagnózy, různými možnostmi čerpání lázeňské léčby i s novinkami, které pro domácí i zahraniční klienty lázně připravily.
Salon se tak po dvouleté přestávce opět vrací na místo tradičního konání do Karlových Varů - loni se konal ve Františkových Lázních a předloni v Luhačovicích.
Již posedmé bude součástí akce odborná konference, na níž se bude letošní téma Lázeňství a finance probírat z pohledu cestovního ruchu i zdravotnictví. První ze čtyř tematických bloků se bude věnovat změnám souvisejícím se vstupem ČR do Evropské unie, především financování lázeňské péče v EU a možnostem využívání finančních fondů EU, zaznějí i první konkrétní zkušenosti s využíváním těchto prostředků. Druhá část konference se bude zabývat podporou lázeňství jako významné součásti tuzemského cestovního ruchu a vztahům lázeňství a samosprávy. Třetí část bude věnována zdravotnickým otázkám, především vztahům zdravotního pojištění a lázeňství a postavení lázeňství v současném systému zdravotnictví a jeho finančních toků. Závěrečná část jednání konference se bude zabývat vztahy lázní a obcí, a to především z pohledu financování, zazní i příspěvek na téma, že lázně a město by si neměly konkurovat.
V pátek 8. října bude odborný program pokračovat odborným seminářem na téma Nabídka lázeňské péče pro arabskou klientelu v českých léčebných lázních.
Konfekce tak přímo naváže na loňské jednání věnované obecně tématu české lázeňství a Evropa. V roce 2002 se konference věnovala etice a estetice v lázeňství a v letech 2001 a 2000 se konference zabývala vztahem lázeňství a regionů, neboť v některých regionech hraje lázeňství důležitou roli nejen jako součást cestovního ruchu, ale je zde i významným zaměstnavatelem atd.

© 1999-2018 Hotel Fontána, s.r.o. - Ubytování Svitavy.
Kontaktní e-mail info@cestovni-ruch.cz. Informace a pravidla Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno vyjma odborných prací pro školní či vědecké účely v případě, že budou respektována pravidla citace a uvedení zdroje.