cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
logo cestovni-ruch.cz

 Databáze dodavatelů
 Reality v CR
 Hotelnictví
 Cestovní kanceláře
 Pohostinství
 Lázeňství
 Hoteloví podvodníci
 Informační zdroje
 Zákony a vyhlášky
 Evropská unie
 Letecká doprava
 Výstavy a veletrhy
 Vzdělávání
 Statistika
 Kategorizace
 Diskuzní fóra
 Reklama a kontakt
 
RSS 2.0.
Partneři serveru:
COT Business
Agentura CzechTourism

11


·03.12.2004 | Vít Pechanec | Zobrazit Zobrazit Poslat emailem Poslat
·23.09.2004 | Vít Pechanec

Poslat emailem Poslat e-mailem  Komentovat
Příspěvek od Vít Pechanec z 23.09.2004

Sektor Horeca (hotely, restaurace a catering) se v ČR v letošním roce nachází na rozcestí. Kritickým momentem bylo květnové radikální zvýšení DPH u stravovacích služeb, které bylo očekáváno s velkými obavami a mělo podle některých scénářů vést k likvidaci řady firem.

Nejnovější informace, pocházející z červnového výzkumu INCOMA Horeca Monitor realizovaného v reprezentativním vzorku 700 managerů gastronomických provozoven, ukazují, že zvýšení DPH zatím nemá tak drastické dopady. O ukončení podnikání uvažují jen 3% dotazovaných, naprostá většina firem aktivně hledá cesty k vyrovnání se s novou situací, zejména prostřednictvím snížení nákladů a zefektivněním provozu.

Organizátoři konference Czech Horeca Summit 2004 (konané 3.11.2004 v TOP hotelu Praha) se snaží reagovat na novou tržní situaci a přicházejí s programem, jehož ambicí je přinést impulsy pro další rozvoj odvětví. Těžiště konference je ve 2 oblastech:
- diskuse o budoucích trendech českého trhu po vstupu do EU a jejich dopadech do podnikání velkých i menších firem
- prezentace úspěšných domácích i zahraničních podnikatelských konceptů (např. wellness zařízení, restaurace s vysokým standardem obsluhy, destinační management) a řešení v oblasti optimalizace provozu a marketingu

Informace o konferenci a jejím programu jsou průběžně aktualizovány na www.horeca21.cz . Zájemci o účast či propagaci v rámci konference mohou získat další doplňkové informace na adrese konference@incoma.cz

© 1999-2018 Hotel Fontána, s.r.o. - Ubytování Svitavy.
Kontaktní e-mail info@cestovni-ruch.cz. Informace a pravidla Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno vyjma odborných prací pro školní či vědecké účely v případě, že budou respektována pravidla citace a uvedení zdroje.