cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
logo cestovni-ruch.cz

 Databáze dodavatelů
 Reality v CR
 Hotelnictví
 Cestovní kanceláře
 Pohostinství
 Lázeňství
 Hoteloví podvodníci
 Informační zdroje
 Zákony a vyhlášky
 Evropská unie
 Letecká doprava
 Výstavy a veletrhy
 Vzdělávání
 Statistika
 Kategorizace
 Diskuzní fóra
 Reklama a kontakt
 
RSS 2.0.
Partneři serveru:
COT Business
Agentura CzechTourism

Myanmar (Barma) Tourism Board


·12.01.2004 | MATRIX TRAVEL

Poslat emailem Poslat e-mailem  Komentovat
Příspěvek od MATRIX TRAVEL z 12.01.2004

MEZI HIMALAJEMI A ANDAMANSKÝM MOŘEM
Od července tohoto roku CA Matrix oficiálně zastupuje a reprezentuje v České republice destinaci Myanmar (Barmu). Na stránkách http://myanmar.on-internet.cz naleznete aktuální informace, které připravujeme ve spolupráci s našimi partnery a Ministerstvem hotelů a turistiky v Yangonu.

Jak se Barma vlastně jmenuje? K mému překvapení ani samotní Barmánci v tom nejsou zajedno. Odnepaměti se jí říká „zlatý kraj“, tak jako sousední Thajsko je „zemí úsměvů“. Již ze středověku je znám název „Myanmar“ pocházející z barmského jazyka. Britští kolonizátoři jí přiřkli název Barma.

Na rozdíl od jiných asijských zemí se zde zastavil nebo alespoň velmi zpomalil tok času. Podepsaly se na tom vládní politika uzavřenosti před zahraničními vlivy i mezinárodní hospodářské sankce, ale taktéž mimořádně silně vyvinutý smysl Barmánců pro udržování tradic. Dokonce i vláda vysvětluje svoji politiku tím, že je třeba zabránit zahraničním vlivům v devastaci barmského způsobu života. A tak pokud přicestujete do Yangonu (dříve Rangúnu) přes thajský Bangkok, jakoby jste se vrátili o několik desetiletí. Venkov tento dojem ještě umocní. Pro turisty to má nesporně svůj veliký půvab. Zvláště pro milovníky asijské barvitosti života je to skoro jako dostat příležitost cestovat časem a navštívit třeba svoje oblíbené Thajsko za časů slavných siamských panovníků nebo Singapur v době, kdy tam ještě vládl asijský duch.

Země se otevírá světu alespoň prostřednictvím turistického ruchu a je k tomu vybavena hotely i hostely, cestovními kancelářemi a průvodci. Překvapivě hustá a kvalitní síť vnitrostátních leteckých spojů umožňuje komfortní přesuny. Podstatně horší je to se silnicemi a železnicí, ale mnohá zajímavá místa jsou dostupná po vodě. Levné a pro Evropany chutné jídlo i ovoce je všude snadno dostupné.

Cestovat do Barmy je poněkud obtížnější než jet na dovolenou na Phuket nebo na Ko Samui, ale je to dnes po několika desetiletích, kdy to možné prakticky nebylo, již zcela běžná záležitost pro početné výpravy milovníků poznávacích tras z mnoha zemí. Někoho snad odrazuje druh vlády, kterou Mynamar nyní má. Ale tvrdím, že hned při první návštěvě a setkání nejen s barvitostí a exotikou, ale též s poklidným způsobem života milých lidí, kteří mají v očích a úsměvech vepsáno jak uklizeno je v jejich duších, není těžké se do té země zamilovat.

Koncentrace pamětihodností a architektonických památek v Barmě nemá v asijských zemích obdoby, bývá to velké překvapení i pro znalce Angkor Vatu, sukhothajského archeologického parku nebo Borobuduru. Jenom kolem Paganu je rozeseto několik tisíc chrámů a pagod. Kromě toho jezera, řeky, mořské pláže a ostrovy, hory, pralesy, tržiště, osady horských kmenů a jiných svérázných etnik, jimiž oplývá Myanmar asi víc než je centrální vládě milé. V Dolní a Horní Barmě takových velmi početných nebo menších národnostních skupin žije více než sto třicet. Např. tzv. „dlouhé krky“, Evropanům známé z Thajska, jsou příslušníky kmene Padaung, což je podskupina Karenů sídlící pouze v Barmě a všechny ty ženy s měděnými spirálami na krku na fotografiích turistů jsou uprchlice, které i se svými rodinami našly dočasné útočiště v thajském pohraničí.

Cestovním kancelářím a agenturám rádi poskytneme materiály pro propagaci Barmy, zejména plakáty, mapy a propagační cd-rom. A pro ty, kteří mají zájem Barmu poznat a na vlastní oči se přesvědčit o možnostech, která tato země nabízí, připravujeme několik akvizičních cest, které se uskuteční v roce 2004. Pokud máte zájem o účast, napište nám na barma@on-internet.cz

© 1999-2018 Hotel Fontána, s.r.o. - Ubytování Svitavy.
Kontaktní e-mail info@cestovni-ruch.cz. Informace a pravidla Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno vyjma odborných prací pro školní či vědecké účely v případě, že budou respektována pravidla citace a uvedení zdroje.