cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
logo cestovni-ruch.cz

 Databáze dodavatelů
 Reality v CR
 Hotelnictví
 Cestovní kanceláře
 Pohostinství
 Lázeňství
 Hoteloví podvodníci
 Informační zdroje
 Zákony a vyhlášky
 Evropská unie
 Letecká doprava
 Výstavy a veletrhy
 Vzdělávání
 Statistika
 Kategorizace
 Diskuzní fóra
 Reklama a kontakt
 
RSS 2.0.
Partneři serveru:
COT Business
Agentura CzechTourism

Daňová reforma


·11.09.2002 | Vít Pechanec

Poslat emailem Poslat e-mailem  Komentovat
Příspěvek od Vít Pechanec z 11.09.2002

From: Plívová Viktorie
To: Živnostenská společenstva ; Komory

Sent: Tuesday, September 10, 2002 5:41 PM
Subject: ofic.vyjadreni


Dobrý den,
posílám Vám oficiální vyjádření prezidenta HK ČR k závěrům zasedání vlády
ČR.

S pozdravem
Viktorie Plívová


Stanovisko k závěrům zasedání vlády ČR dne 8. 9. 2002:

1. Navrhované snížení sazby daně z příjmu právnických osob na 28 % od 1.1.2004 je nedostatečné co do výše i termínu. Projeví se v hospodaření podnikatelských subjektů až v průběhu roku 2005, což je pozdě. Navíc snížení o 3 procentní body je vzhledem k evropském podnikatelskému prostoru nedostatečné, neboť při úrovni daně vyšší než 25 % jednoznačně nebude česká podnikatelská sféra ve střednědobém horizontu dostatečně konkurenceschopná na předpokládaném jednotném evropském trhu. V tuto chvíli vidí HK ČR jako přijatelné snížení sazby daně na 25 % s účinností od 1.1.2003.

2. Zvýšení daně z příjmu fyzických osob na 35 % v nejvyšším daňovém pásmu nebude mít vládou očekávaný efekt v navýšení příjmů státního rozpočtu, navíc zvýrazňuje tendenci trestat úspěšné. Daňové zatížení s přihlédnutím k povinným odvodům na zdravotní a sociální pojištění se tak stává pro úspěšné podnikatele výrazně demotivujícím faktorem.

3. Přes podněty z podnikatelské samosprávy vláda dosud nepřistoupila k jakékoli přímé finanční pomoci těm podnikatelům z oblasti průmyslu a obchodu, kteří byli postiženi povodněmi. Je tak přímo ohrožena existence velkého množství podnikatelských subjektů v postižených regionech, což vyvolá závažný dopad na celkovou úroveň podnikání v ČR a zprostředkovaně i na životní úroveň občanů ČR.

9. 9. 2002

Dr. Ing. Jaromír Drábek
prezident Hospodářské komory ČR

© 1999-2018 Hotel Fontána, s.r.o. - Ubytování Svitavy.
Kontaktní e-mail info@cestovni-ruch.cz. Informace a pravidla Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno vyjma odborných prací pro školní či vědecké účely v případě, že budou respektována pravidla citace a uvedení zdroje.