cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
logo cestovni-ruch.cz

 Databáze dodavatelů
 Reality v CR
 Hotelnictví
 Cestovní kanceláře
 Pohostinství
 Lázeňství
 Hoteloví podvodníci
 Informační zdroje
 Zákony a vyhlášky
 Evropská unie
 Letecká doprava
 Výstavy a veletrhy
 Vzdělávání
 Statistika
 Kategorizace
 Diskuzní fóra
 Reklama a kontakt
 
RSS 2.0.
Partneři serveru:
COT Business
Agentura CzechTourism

ACK ČR: Cestovní kanceláře očekávají rekordní zimní sezonu


·21.01.2019 | ACK ČR

Poslat emailem Poslat e-mailem  Komentovat
Příspěvek od ACK ČR z 21.01.2019

Tisková zpráva

PRAHA 21. ledna 2019. Situace na českých a zahraničních horách se po přívalech sněhu pomalu uklidňuje. Lyžařské areály se navrátily k běžnému provozu a cestovní kanceláře hlásí posledních pár míst v jinak téměř vyprodaných Alpách.
Jarní prázdniny se blíží a statisíce Čechů se je chystají strávit na alpských i tuzemských sjezdovkách. Ze statistik Asociace cestovních kanceláří ČR vyplývá, že cestovní kanceláře prodaly o 10 % zájezdů více než loni touto dobou. Kapacity alpských středisek jsou tak téměř naplněné. Last minute nabídka je výrazně omezenější než v případě letní dovolené.

„Na jarní prázdniny máme nabídku na lyžování v Rakousku poměrně přebranou, zbývá posledních pár kapacit. Velmi vytíženým termínem bude období Masopustu, který letos připadá na první týden v březnu,“ uvedl Udo Wichert z CK Neckermann.
„V prázdninových termínech máme volné kapacity ve střediscích Dachstein West, Zillertal nebo v Obertilliachu ve Východním Tyrolsku. V případě Itálie lze vybírat dovolenou v Monte Bondone, Aprice nebo v oblíbeném středisku Val di Fiemme / Oberregen,“ doplňuje Jan Bezděk z NEV-DAMY.
Jarní prázdniny jsou každoročně považovány za vrchol zimní sezony. Podle Stanislava Zímy z Exim Tours se také mění trendy v cestování během tohoto období. „Zatímco třeba v okrajových termínech Češi pobyty v Alpách zkracují, během února a března volí převážně týdenní pobyty,“ uvádí.

Zájemci o netradiční lyžování mimo alpské a české sjezdovky mohou zamířit i do exotičtějších oblastí. „Dlouhodobě nejprodávanější zájezdy registrujeme na Ukrajině, zejména střediska Dragobrat a Bukovel,“ zmiňuje Aleš Paděra z CK Alpina.

Češi svou lyžařskou dovolenou často doplňují wellness programy. „I na českých horách je zájem o hotely vyšší kategorie s wellness zázemím. Obdobná situace je rovněž u pobytů na slovenských horách. Na Slovensku jsou vyhledávaná střediska v Tatrách, Liptově nebo u Rajeckých Teplic, odkud je to blízko do termálních aquaparků a lázní,“ upřesňuje Petr Krč z CK Atis.

ACK ČR doporučuje se před cestou na hory vždy informovat na stránkách automotoklubů nebo u cestovní kanceláře na aktuální dopravní situaci a stav lyžařských areálů. Na značených sjezdových tratích nemusí mít lyžaři obavy, zájemci o freeride a skialpinisti musí být však velmi obezřetní a dbát pokynů horské služby kvůli lavinovému nebezpečí.

TOP 3 NEJPRODÁVANĚJŠÍ STŘEDISKA V ALPÁCH
RAKOUSKO
- Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental
- Dachstein West
- Nassfeld

ITÁLIE
- Val di Fiemme / Obereggen
- Tonale / Ponte di Legno
- Madonna di Campiglio - Pinzolo

FRANCIE
- Alpe d´Huez
- Serre Chevalier
- Risoul / Var

Zdroj: statistiky ACK ČR
Kontakt: sekretariát ACK ČR, tel: 224 914 543, ackcr@ackcr.cz

© 1999-2018 Hotel Fontána, s.r.o. - Ubytování Svitavy.
Kontaktní e-mail info@cestovni-ruch.cz. Informace a pravidla Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno vyjma odborných prací pro školní či vědecké účely v případě, že budou respektována pravidla citace a uvedení zdroje.