cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
logo cestovni-ruch.cz

 Databáze dodavatelů
 Reality v CR
 Hotelnictví
 Cestovní kanceláře
 Pohostinství
 Lázeňství
 Hoteloví podvodníci
 Informační zdroje
 Zákony a vyhlášky
 Evropská unie
 Letecká doprava
 Výstavy a veletrhy
 Vzdělávání
 Statistika
 Kategorizace
 Diskuzní fóra
 Reklama a kontakt
 
RSS 2.0.
Partneři serveru:
COT Business
Agentura CzechTourism

ACK ČR odmítá poplašné zprávy týkající se cestovních kanceláří


·21.05.2018 | Mgr. Martina Košlíková

Poslat emailem Poslat e-mailem  Komentovat
Příspěvek od Mgr. Martina Košlíková z 21.05.2018

Tisková zpráva
21. května 2018

Asociace cestovních kanceláří ČR se zásadně ohrazuje proti analýze společnosti Bisnode, dle které je 6 % cestovních kanceláří ohroženo úpadkem, resp. 5% vykazuje zvýšené riziko krachu. ACK ČR má po analýze scoringové tabulky Bisnode za to, že se Bisnode nešťastně unáhlila v bulvárnosti své dnešní tiskové zprávy.

Cestovní kanceláře zažívají nyní s ohledem na vzestup tržeb domácí, příjezdové i výjezdové turistiky velmi pozitivní období, které vůbec nenaznačuje, že by mělo dojít k výraznému počtu úpadku cestovních kanceláří v České republice.
"Pokud bychom přijali závěry studie, museli bychom se obávat, že ve velmi krátké době zkrachuje přes 80 cestovních kanceláří. To je více, než jich zkrachovalo za posledních 15 let celkem. Znamenalo by to zároveň, že je náš obor v obrovské krizi a že jsou ohrožené dovolené mnoha klientů. Musíme se proti takovým poplašným zprávám ohradit," reagoval místopředseda asociace Jan Papež.

Cestovní kanceláře musí na základě platné legislativy plnit velmi přísné podmínky pro provozování koncesované živnosti, které zahrnuje i pojištění proti úpadku. Tento zákon byl navíc v roce 2016 zpřísněn a každá cestovní kancelář musí každý měsíc posílat pojistné za předchozí měsíc. Měsíční hlášení tak dokazují reálná čísla a ekonomickém „zdraví“ cestovních kanceláří, a to vše pod trvalým dohledem pojišťoven a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Klient českých cestovních kanceláří je nejlépe chráněným na trhu, jelikož jím investované prostředky do produktu cestovní kanceláře jsou z hlediska spotřebitelského bezpečí velmi dobře ochráněny a v případě případné insolvence poskytovatele služeb – cestovní kanceláře – stoprocentně vratné.

Jan Papež
místopředseda pro vnější vztahy
tel.: 603 535 989

© 1999-2018 Hotel Fontána, s.r.o. - Ubytování Svitavy.
Kontaktní e-mail info@cestovni-ruch.cz. Informace a pravidla Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno vyjma odborných prací pro školní či vědecké účely v případě, že budou respektována pravidla citace a uvedení zdroje.