cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
logo cestovni-ruch.cz

 Databáze dodavatelů
 Reality v CR
 Hotelnictví
 Cestovní kanceláře
 Pohostinství
 Lázeňství
 Hoteloví podvodníci
 Informační zdroje
 Zákony a vyhlášky
 Evropská unie
 Letecká doprava
 Výstavy a veletrhy
 Vzdělávání
 Statistika
 Kategorizace
 Diskuzní fóra
 Reklama a kontakt
 
RSS 2.0.
Partneři serveru:
COT Business
Agentura CzechTourism

Květnové svátky lákají Čechy k dovolené


·18.04.2018 | Martina Košlíková

Poslat emailem Poslat e-mailem  Komentovat
Příspěvek od Martina Košlíková z 18.04.2018

Tisková zpráva

(PRAHA 18. dubna 2018) Stále častěji a raději využívají Češi ke svému volnu květnové svátky. Ty letošní nabízí hned dva prodloužené víkendy, které lákají nejen na eurovíkendy, ale také na delší pobyty ve vzdálenějších místech.
Již tradičně stoupá nárůst prodeje zájezdů, ale i samostatných letenek na první dva květnové týdny. Kromě klasických letních dovolených nabízejí státní svátky připadající na úterý 1. a 8. května příjemný doplněk pro stále oblíbenější kratší pobyty v průběhu roku.
Někteří z nich využívají obou víkendů k prodlouženému pobytu u moře. Dle Václava Nekvapila z CK Blue Style „první dva květnové týdny míří nejvíce lidí do Egypta, který v těchto dnech nabízí své příjemné klimatické podmínky i teplotu moře. Hned v závěsu se nejvíce dovolených v tomto termínu bude realizovat ve Spojených arabských emirátech.“
V Egyptě jsou nejpopulárnější destinace Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh. Příznivé podmínky nabízí ale i Turecko, Řecko či Kanárské ostrovy.
„Prodloužené víkendy nahrávají také stále vyhledávaným eurovíkendům do nejrůznějších evropských měst,“ uvádí Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz a doplňuje: „Na prvních pozicích se letos umisťují metropole, jako je Paříž a Řím. Dále TOP 5 doplňuje Kodaň, Barcelona a Lisabon. Květnové svátky však lákají i k návštěvě vzdálenějších destinací, příkladem je i New York.“
Průměrná cena nakoupené letenky v dubnu se pohybuje do devíti tisíc korun. Zájem Čechů cestovat dokazují i celkové prodeje agentur specializovaných na prodeje letenek v porovnání s loňským rokem, kde za první tři měsíce letošního roku došlo v průměru k 11procentnímu nárůstu.
Lidé také rádi vyráží do bližších destinací, jako je Slovensko a Maďarsko, a to zejména kvůli oblíbeným termálním lázním a turistice. Na okraji zájmu nezůstává ani tuzemsko, kde dominují pobyty na horách a wellness pobyty.


Více informací:
Jan Papež, místopředseda pro vnější vztahy ACK ČR: 603 535 989
Michal Veber, výkonný ředitel ACK ČR: 608 217 271

© 1999-2018 Hotel Fontána, s.r.o. - Ubytování Svitavy.
Kontaktní e-mail info@cestovni-ruch.cz. Informace a pravidla Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno vyjma odborných prací pro školní či vědecké účely v případě, že budou respektována pravidla citace a uvedení zdroje.