cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
logo cestovni-ruch.cz

 Databáze dodavatelů
 Reality v CR
 Hotelnictví
 Cestovní kanceláře
 Pohostinství
 Lázeňství
 Hoteloví podvodníci
 Informační zdroje
 Zákony a vyhlášky
 Evropská unie
 Letecká doprava
 Výstavy a veletrhy
 Vzdělávání
 Statistika
 Kategorizace
 Diskuzní fóra
 Reklama a kontakt
 
RSS 2.0.
Partneři serveru:
COT Business
Agentura CzechTourism

Kam utéct před zimou? Zkuste exotickou jihovýchodní Asii


·18.12.2017 - 00:00 | Letuška.cz

Poslat emailem Poslat e-mailem  Komentovat
Příspěvek od Letuška.cz z 18.12.2017

Vietnam

V severním Vietnamu se podívejte do horské oblasti Sapa plné rýžových plantáží.

Utéct před teplotami pod nulou, nečekat na léto a povánoční čas si užít jinak než ležením u pohádek a zbytku cukroví. Tak zní plán stále se zvyšujícího počtu turistů z celého světa, kteří se během chystají na cestu do Asie. Také uvažujete, že byste letos v zimě Dálný východ zkusili? Pro jednou zapomeňte na klasické destinace a zkuste objevit (skoro) nepoznané - místo Thajska pořiďte letenky třeba do Vietnamu nebo Barmy. Ať už se rozhodnete pro relax na pláži, nebo otestujete své limity a vyrazíte na cestu s krosnou, náš výběr destinací vás nezklame.

Indonésie
Chrám Ulun Danu Bratan je nejlepší navštívit během východu Slunce!

NAJDĚTE NA INDONÉSKÝCH OSTROVECH VNITŘNÍ KLID


Čtvrtý nejlidnatější stát světa se rozléhá na několika ostrovech v jihovýchodní Asii a Oceánii. Největším z ostrovů je Borneo, o nějž se Indonésie dělí s Majalsií a Brunejí. Mezi cestovateli je Indonésie populární - propadli především její dechberoucí flóře i fauně, například ubudskému opičímu lesu na Bali, širokému sportovnímu vyžití a kuchyni, která je stejně tak zdravá, jako lahodná - sestává se především z čerstvých ryb, zeleniny, ořechů a bylinek.

Na ostrově Komodo potkáte i opravdové draky, tedy alespoň podle místních legend. Žijí zde totiž varani komodští, nejmohutnější ještěři na světě. Mezi nejpohostinnější místa patří balijské vnit rozemní město Ubud a plážová oblast Canggu, kde se dá i surfovat. Jednou z nejvýraznějších atrakcí na Bali je také hindský chrám Besakih z osmého století, který leží od hlavního balijského města Denpasar jen hodinu a půl jízdy autem. Právě do Denpasar se dají pořídit letenky za příjemné ceny, obvykle se pohybují kolem šestnácti tisíc korun.

BarmaBarmské chrámové město Bagan nadchne nejen milovníky historie.

OBJEVTE BARMU DŘÍV, NEŽ JI OBJEVÍ CELÝ SVĚT


Barma, dříve Myanmar, je zemí ostrých protikladů. Na jednu stranu tu najdete plno památek, například Bagan, město více než čtyř tisíců chrámů, které si oblíbí nejeden milovník historie. Na druhou stranu jde o zemi, kde mají k internetovému připojení přístup teprve pár let a mobilní signál je tu vzácnou komoditou. Na barmských silnicích byste zase nenašli ani škrábanec a na překrásné, liduprázdné pláži Ngapali si odpočinete jako nikde jinde na světě. Barmská metropole Neipyijto, město účelově vystavěné uprostřed pralesů na počátku nového tisíciletí, je úkazem sama o sobě - její rozloha šestinásobně převyšuje New York, silnice mají v některých úsecích až dvacet pruhů, ale obyvatel mnoho nemá, pro chudé Barmánce je příliš drahá. Navštívit letos Barmu je jedinečnou příležitostí poznat asijskou zemi těsně před náporem turistů, jimž má mnoho co nabídnout. Staňte se objeviteli!

Vietnam
Na jihu Vietnamu si v oblasti delty řeky Mekong půjčte loďku a vydejte se na plavbu.

OCHUTNEJTE VIETNAM A PRONIKNĚTE DO JEHO PŘÍRODNÍCH KRÁS


Pro spoustu lidí znamená Vietnam rýžová pole a neskutečně dobré jídlo. Vietnam má ale v rukávě přichystáno mnohem víc es než jen Pho Bo! Metropole Hanoj a Ho Či Minovo Město (bývalý Saigon) pulzují energií a pořídíte tu úplně cokoliv, ceny letenek do obou měst se navíc pohybují na stejné hladině. Na severozápad od historické Hanoje leží oblast Sapa s fascinujícími scenériemi, na východ potom zátoka Ha Long, která je mezi turisty oblíbená možná více, než je zdrávo. Ve středu země najdete Hang Son Doong, největší jeskyni na světě, jež rozhodně stojí za celodenní túru. Dopřejte si i trochu relaxu na jihovietnamském ostrově Phú Quoc, který vás odmění bílými plážemi a azurovým mořem.

Majajsie
Ostrov Penang není jen o krásných plážích - navštivte i chrám Kek Lok Si.

PROZKOUMEJTE MALAJSII A JEJÍ POHOSTINNÁ ZÁKOUTÍ


Moderní architektura, nekonečné čajové plantáže i hinduistické jeskynní chrámy. Hlavní město Kuala Lumpur žije neskutečným tempem a jeho dominantou jsou Petronas Twin Towers, do roku 2003 nejvyšší budovy světa. Jen půlhodinu cesty z centra města narazíte na Batu Caves, vápencový kopec, který v sobě ukrývá komplex jeskyň a hinduistickou svatyni - čtvrté nejdůležitější malajské poutní místo. Ve střední části země se rozléhá vysočina Cameron Highlands pokrytá čajovníky, kam až oko dohlédne. Oblíbenou destinací je i ostrov Penang) se sněhobílými plážemi, který potěší sportovce i milovníky divokých večírků. V Malajsii nezapomeňte ochutnat tradiční pochoutku Apom Balik, sladkou palačinu plněnou cukrem, oříšky a kukuřicí, kterou seženete prakticky na jakémkoli trhu s jídlem.

© 1999-2015 Hotel Fontána, s.r.o. - Ubytování Svitavy.
Kontaktní e-mail info@cestovni-ruch.cz. Informace a pravidla Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno vyjma odborných prací pro školní či vědecké účely v případě, že budou respektována pravidla citace u uvedení zdroje.
Podporujeme Jeseníky card!