cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents
logo cestovni-ruch.cz

 Databáze dodavatelů
 Reality v CR
 Hotelnictví
 Cestovní kanceláře
 Pohostinství
 Lázeňství
 Hoteloví podvodníci
 Informační zdroje
 Zákony a vyhlášky
 Evropská unie
 Letecká doprava
 Výstavy a veletrhy
 Vzdělávání
 Statistika
 Kategorizace
 Diskuzní fóra
 Reklama a kontakt
 
RSS 2.0.
Partneři serveru:
COT Business
Agentura CzechTourism

Polských turistů v regionech přibývá


·03.10.2017 - 09:03 | Mgr. Martina Fišerová

Poslat emailem Poslat e-mailem  Komentovat
Příspěvek od Mgr. Martina Fišerová z 03.10.2017

Tisková zpráva

(Praha, 3. října 2017) Česká republika je u polských turistů stále oblíbenější. Dokazují to i statistické údaje za první pololetí tohoto roku. Největší nárůst v počtu turistů zaznamenaly kraje Královehradecký, Liberecký a Jihomoravský.
„Nárůst příjezdu polských turistů mě těší. Naše usilovná práce na propagaci České republiky v Polsku se vyplatila. Zároveň tomu jistě napomohl i program přeshraniční spolupráce Ministerstva pro místní rozvoj Interreg V-A Česká republika - Polsko, který systematicky pracuje na sbližování našich národů,“ říká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
Největší počet těchto turistů byl zaznamenán za prvním pololetí v Jihomoravském kraji. Ten navštívilo téměř 43 tisíc turistů, tedy o 14 % více než ve stejném období minulého roku. V Královehradeckém kraji to pak bylo téměř 38 tisíc turistů, což činí 23% nárůst v tomto regionu. Do Libereckého kraje přijelo necelých 22 tisíc turistů, o 39 % více než ve stejném období loňského roku.
„Zahraniční zastoupení Polsko při své činnosti významně spolupracuje s regionálními centrálami, které jsou vůdčími hráči v propagaci novinek a toho nejlepšího z daných regionů,“ uvádí Ivana Bílková, ředitelka zahraničního zastoupení v Polsku. V letošním roce zahraniční zastoupení spolupracovalo především s Centrálou cestovního ruchu východní Moravy, jižní Moravy, středních Čech a Krajským úřadem Ústeckého kraje. Tyto regiony se také hojně účastní propagačních akcí v Polsku.
Oblíbenou formou propagace regionů jsou press a fam tripy, které seznamují novináře a zástupce cestovních kanceláří s vybranými lokacemi. Například při zářijovém fam tripu byl touroperátorům představen Jihomoravský kraj ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Jižní Moravy. Novináři navštívili Lednicko-Valtický areál, Salon vín ve Valticích, Brno, Zámecké vinařství Bzenec, prohlédli si město Mikulov. V programu nechyběla ani tradiční cimbálová muzika, nebo třeba cykloprojížďka.
Témata press a fam tripů reagují na rozvíjející se trend enoturistiky, tedy turistiky za vínem a agroturistiky po České republice. Například na říjen je plánovaný press trip zaměřený na agroturistiku a gastronomii na Valašsku.
„Doufáme, že trend růstu návštěvníků v regionech bude nadále pokračovat a turisté tak objeví i skryté krásy České republiky,“ dodává Ivana Bílková.

Více informací:
Ivana Bílková
Ředitelka zahraničního zastoupení Polsko
E-mail: bilkova@czechtourism.com
Tel.: + 48 22 629 26 16

© 1999-2015 Hotel Fontána, s.r.o. - Ubytování Svitavy.
Kontaktní e-mail info@cestovni-ruch.cz. Informace a pravidla Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno vyjma odborných prací pro školní či vědecké účely v případě, že budou respektována pravidla citace u uvedení zdroje.
Podporujeme Jeseníky card!